Paariteraapia
95€ / 1h
Mis on paariteraapia?
Paariteraapia ehk suhteteraapia on teraapiavorm, mis on mõeldud paaridele. Paariteraapia fookus on aidata paaridel ületada suhtes esinevad raskused ning leida paremad viisid üksteisega suhtlemiseks. Eesmärk on aidata mõlemal osapoolel suhet parandada, kuid mõningal juhul ka selgust saada, kas koos olemine on üldse mõistlik.
Kellele on paariteraapia?
Paariteraapia on mõeldud näiteks paaridele, kes:
- Kogevad oma suhtes raskusi ja soovivad konflikte lahendada
- Otsustavad kooselu alustades teadlikult suhet luua ja arendada
- Soovivad suhet rikastada ja kontakti sügavamaks muuta
- On lahutamas, kuid soovivad laste nimel uut suhtemudelit paika panna
Mida suhteteraapia teile annab?
Suhteteraapia annab oskused konfliktidega toimetulekuks. Aitab luua armastavama, hoolivama ja mõistvama suhte, õpetades kuidas väljendada oma tundeid ja vajadusi turvalises ja hoitud keskkonnas. Leida suhtes ja koosolemises sügav hingeline rahu ja rõõm. Suhteteraapias õpid paremini oma partnerit tundma ja saate tööriistad, kuidas luua oma perele armastav õhkkond.
Lisaks võivad paarid:
- Hakata mõistma, miks nad on üksteist valinud
- Õppida, kuidas oma emotsioonidega toime tulla
- Hakata mõistma, miks enamik konflikte keerlevad sama teema ümber
- Saada endast parema teadlikkuse
- Arendada oma empaatiaoskusi
- Õppida oma partnerit usaldama
Kuidas suhteteraapia toimib?
Selle meetodi tõenäoliselt kõige esmasem mõju saabub teraapiaseansil seeläbi, et partnerid õpetatakse teineteisega austaval moel suhtlema. Seeläbi katkeb konflikti sattunud partnerite vahel võimuvõitlus ning asendub konstruktiivse dialoogiga.
Selleks on meetod, mis võimaldab kuulata ja olla kuulatud. Mõnikord on see paarile päris uus kogemus. Kui see on selgeks õpitud, saab lähemalt vaadelda, mis täpsemalt toimub, miks ollakse konfliktis ja millises vormis suhet jätkata.
Paariteraapia koosneb üldiselt mitmest seansist, et aidata õppida paremaid kommunikatsiooni tööriistu ja arendada probleemide lahendamise oskusi. Mõned neist oskustest on kehtestav rääkimine ja aktiivne kuulamine. Need on eriti olulised, kui on tahe teraapias kuskile jõuda koos oma partneriga. Samuti õpitakse, kuidas oma emotsioonidega toime tulla, eriti siis kui ollakse parasjagu ülekoormatud, seda koos oma partneriga ja reaal-ajas. Viimane oskus on hindamatu väärtusega.
Terapeudina.
Minu eesmärk on jätta sulle pikaajaline mõju, mis on ka põhjus, miks ma ei tegele niiöelda “nädala probleemiga” ega viimase argumendiga. See on sinu enda vastutus seada eesmärk, miks tullakse teraapiasse. Mul on mitmeid tööriistu aitamaks sul saavutada oma eesmärgid aga nad töötavad kõige paremini, kui sa ise oled veendunud, milline soovid oma suhtes olla. Oma partnerit muuta ei saa, kuid sa saad olla oma partnerile parim partner. Mida rohkem sa usud, et sinu partner peaks olema teistsugune, seda vähem initsiatiivi võtad sa enda muutmise ees.